Ezgjan Alioski flet më gjërësisht: Ja si na përzunë nga restoranti maqedonas vetëm pse folën shqip (VIDEO)

Shpërndaje

Lojtari shqiptar i klubit anglezh Leeds United dhe njëherit edhe i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Ezgjan Alioski ka rrëfyer për Klan Maqedoni rastin e përzënies së tij nga lokali i një maqedonasi në Prilep, qyteti ku ai jeton bashkë me familjet e tij.