Moti sot me diell, temperatura mbi mesataren

Shpërndaje

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Pasdite priten reshje të shiut në disa pjesë të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 12 deri më 20 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të jenë mbi mesataren vjetore dhe do të shkojnë nga 28 deri më 36 gradë Celsius.

Në ditët në vijim priten në orët e pasdites të ketë kushte për reshje lokale të shiut.