Nis festa madhështore në qytetin e Liverpoolit (LIVE)

Shpërndaje

Liverpooli ka nisur festën me fansat pas triumfit në finale të Champions League.

Liverpooli u tregua shumë i fortë për rivalin e Premierligës, Tottenhamin, në finalen që u zhvillua në stadiumin “Wanda Metropolitano”, duke triumfuar 2-0.

Mohamed Salahu dhe Divock Origi e shënuan nga një gol për t’ia siguruar klubit të tyre trofeun e gjashtë në histori, pjesë e të cilës skuadër ishte edhe Xherdan Shaqiri.

Tashmë ka nisur festa në qytetin e Liverpulit ku mijëra tifozë kanë dalë në rrugë për t’i përshëndetur heronjtë e tyre që kthyen në shtëpi trofeun pas 14 viteve.

Mën poshtë mund ta shikoni LIVE festen e Liverpoolit.

LIVE VIDEO