Plaku: Në jetën time kam qarë dy herë , “herën e parë kurrë e kam varros djalin edhe sot me vizitën tuaj”!

Shpërndaje

Humanisti i madh shqiptar nga Kosova dhe drejtuesi i Shoqatës “Jetimat e Ballkanit”, para pak çastesh në profilin e tijë ka postuar një emocion të madh ku shihet se e ka gëzuar plakun 85 vjeçar me shtëpi të re.

Postimi i plotë i Halil Kastratit:

O Halil Kastrati, o kam hjek shume ne kete jete 😢

I kam 85 vjet, dy here ne jeten time kam qajte😢

Njeher para nje viti kur e kam varros djalin 40 vjecar, qateher kam qajte nga merzia 😢😢😢

Edhe sot po qaje me viziten tuaj te ne , sot po qaje nga gezimi se po ma ndertoni shtepine e re, po gezohem per nipa e mbesa se po bahen me shtepi te re se une e pata me

Perhajr nisja e ndertimit te shtepise se re

Bamires Zoti kurr mos ju humbte