Presidenti Pendarovski takon kampionin Besir Alili

Shpërndaje

Presidenti i vendit Pendarovski ka informuar se sot ka vizituar klubin e mundjes Liria e me këtë rast edhe kampionin Besir Alili.

Pas takimit ai i ka uruar fitoren Alilit.

‘Bravo Besir, të uroj nga zemra që na sole fitoren, me marjen e titullit si mundës i ri na ke sjellë shumë suksese, e vizitova klubin Liria i cili nga viti 1977 na ka sjellë në vend një histori të sportit, urime edhe për trajnerët e Besirit dhe të gjithë ato që kanë sukses në mundjen e vendit’, ka shkruar kështu Pendarovski.