Thaçi takon ish komandantët e UÇPMB-së, flasin për bashkimin e Luginës me Kosovën

Shpërndaje

Presidenti kosovar Hashim Thaçi është takuar sot në kabinetin e tij me udheheqesit e UÇPMB-së, ku është folur edhe për bashkimin e Lugines me Kosoven. “Ne takim miqësor me disa prej ish-udhëheqësve të luftës së UÇPMB-së. Bashkimi i Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës me Republikën e Kosovës është ëndërr e çdo shqiptari që jeton atje. Këtë ëndërr të tyre, pandalshëm, me vullnet politik punoj që ta bëj realitet!”, ka shkruar Thaci duke njoftuar për takimin.