VIDEO nga protesta e sotme anti-BDI në Tetovë

Shpërndaje

Protesta për ditën e sotme e paralajmëruar në rrjetet sociale të organizuara nga Blerim Ahmeti. Protesta filloi në ora 12:00 protestuesit u mblodhën në rektoratin e Universitetit të Tetovës për të vazhduar drejt selisë së Bashkimit Demokratik për Integrim të cilët u ndaluan në organet e rendit për të mos u afruar në selinë e BDI-së. Organizatori i protestës Blerim Ahmeti theksoi se kjo protestë ka ardhur si revoltë e shumë rasteve të montuara, dhe kërkojnë zbardhjen e tyre. Protestuesit u nisën drejt selisë së BDI-së por u bllokuan nga kordoni policor.