Mbërrin në shtëpi trupi i Festim Latos, pritet me flamur ‘authochthonus’ (Video)

Shpërndaje

Mbërriti në atdhe trupi i pajetë i Festim Latos, 44-vjeçarit vlonjat të vetëshpallur president të Republikës së Çamërisë që u vra në Holandë.

Familjarë, të njohur, dhe bashkëpunëtor të tij, e pritën në Rinas për ta përcjellë më tej në qytetin e Vlorës ku edhe do të prehet. Ditën e nesërme në Teatrin “Petro Marko” do të mbahen edhe homazhe në nder të tij.

Ajo që vihet re është se një prej grave mban në duar flamurin “autochthonous”, i njëjti që u shpalos në Beograd, në ndeshjen Shqipëri-Serbi./Gazeta Shqip