Aksident tragjik në Rahovec të Kosovës, vdesin tre persona (Foto)

Shpërndaje

Tre persona kanë vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur të premten në fshatin Bërnjak të Rahovecit.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Lirije Podrimaj, ka thënë për REL se vik*timat janë dy meshkuj dhe një grua.

“Patrullat policore menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes, po ashtu edhe zjarrfikësit dhe ekipi mjekësor, të cilët kanë konstatuar vdekjen e dy personave në vendin e ngjarjes dhe katër persona kanë pësuar lëndime trupore”, ka thënë Podrimaj.

Më vonë është konfirmuar vdekja e personit të tretë.

Sipas zëdhënëses Podrimaj, informacionet e para kanë treguar se aksidenti i ndodhur në mes të dy automjeteve me udhëtarë ka ndodhur si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë dhe tejkalimit në mënyrë të pasigurt.

Pas lajmit për vik*timat ka reaguar kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Përmes një postimi në rrjetin social, Facebook, ai u ka shprehur ngushëllime familjarëve të vik*timave dhe u ka bërë thirrje qytetarëve që të shtojnë kujdesin në trafik.