Ministri i BDI-së ‘shet mend’, gazetares shqiptare i përgjigjet anglisht (Video)

Shpërndaje

Ministri i ri i ekologjisë Haner Nuredini, që zëvendësoi në këtë resor, Sadulla Durakun, ka folur për herë të parë për një media pasi ka marrë detyrën e re, shkruan gazeta Lajm. Në një intervistë për televizionin “Alsat”, pyetjeve të gazetares që I shtrohen në gjuhën shqipe, ministri Nuredini i përgjigjet në anglisht, duke konfirmuar kështu shkrimet e disa portaleve se ai nuk e njeh gjuhën shqipe.

Nuredini në intervistën e tij për Alsat, thotë se intensivisht po punon për të identifukuar ndotësit kryesor të ajrit. Si prioritet përmendi edhe zgjidhjen e problemeve me mbeturinat dhe deponitë e egra.

Shikoni se si ministri i BDI-se i ardhur nga Austria na shet mend te gjithe shqiptareve ne Maqedoni, gazetares shqiptare nuk i pergjigjet ne gjuhen me te bukur SHQIPE, por me ‘callomin’ e tij te larte na tregon se e din gjuhen angleze.

TURPI i madh per ne shqiptaret qe injorojme gjuhen e nenes!!