Sokol Balla nxjerr videon e Metës në TV rus: Jam frymëzuar nga letërsia sovjetike

Shpërndaje

Sokol Balla tha sonte në “Real Story” se kishte vetëm një pyetje për Presidentin Ilir Meta, i cili nuk iu paraqit në emision pas ftesës së moderatorit.

Balla tha se pyetjes ‘cili model i heroit të frymësn’, ai ia ka gjetur përgjigjen në një televizion rus, shkruan JavaNews.al

Në nisje të ‘Real Story’ u publikua edhe video e një viti më parë, kur Meta komentonte për median e Moskës.

“Unë jam rritur si shumë moshatarë me letërsinë sovjetike. Madje kam qenë shumë i ndikuar nga letërsia revolucionare. Mund t’ju rrecitoj Koshevojin e Fadejevit përshembull. Apo librat si “Nëna” dhe “Si u kalit çeliku”…” – dëgjohet Meta në videon para gazetarit rus.