Zbulohen kryrësit e veprës / Policia holandeze jep detaje për vr.asjen e Festim Latos-Presidentit të vetshpallur të Çamërisë

Shpërndaje

Sot është vr.arë Festim Lato, presidenti i vetshpallur i Çamërisë. Mediet shqipe çame kanë dhënë informacione rreth vr.asjes.

Duke cituar policinë holandeze, Lato thuhet të jetë vr.arë nga një grup terroristësh të quajtur Palestinians Liberation Organization apo Organizata Çlirimtare e Palestinës.

“Presidenti i Çamërisë po dilte nga një takim me mikeshën e tij, kur para tij në ecje, një furgon Mercedes-Benz Viano i zi, hapi zjarr duke shkaktuar te.rror por edhe duke goditur drejtë Presidentit dhe mikeshën e tij”, thonë mediet çame.

Sipas Policisë Holandeze, personat janë identifikuar dhe po punohet për kapjen e tyre.