Kosovari 21-vjeçar vr.itet me pesë plumba në Gjermani

Shpërndaje

Një kosovarë 21-vjeçarë nga Kosova është vr.arë mbrëmjen e së enjtes në Kassel të Gjermanisë, ku sipas medieve të atjeshme, forcat e rendit kanë arrestuar një 26-vjeçar të dyshuar për vr.asjen, shkruan gazeta inFokus.

I dyshuari kishte ikur nga vendi i ngjarjes mirëpo me ndihmën e dëshmitarëve është mësuar identiteti i tij, gjë që ka bërë të mundur kapjen.

Arrestimi i të dyshuarit ndodhi në shtëpinë e tij.

Sipas policisë, i vr.ari dhe dorasi njiheshin mes vete, megjithatë ende nuk janë bërë të qarta arsyet që kanë shtyrë gjermanin të godas me pesë pl.umba kosovarin.