Pamje ferri në Gjermani: Qyteti goditet nga ‘tornado’, shihni si rrëzohen pemët (Video)

Shpërndaje

Dje një pjesë e Gjermanisë është përfshirë nga stuhi shumë të fuqishme dhe destruktive, duke shkaktuar dëme shumë të mëdha materiale

Në qytetin Langen të Gjermanisë dje stuhia ka shkaktuar erëra dhe reshje të shumta, madje nga shumë ekspertë u cilësua edhe si një lloj i tornados, por që nuk kishte fuqi të madhe.

Stuhia rrëzojë pemë dhe dëmtojë disa vetura si dhe një pjesë e këtij qyteti kishte mbetur pa rrymë.

Meteorologët kanë parashikuar se më nuk do të ketë stuhi për këtë javë në këtë regjion të Darmstad’it, madje temperaturat do të rriten dhe do të ketë rreze të diellit.

VIDEO

VIDEO

VIDEO