Histori prekëse, burrë e grua të sëmurë me dializë bëhen me banesë të re (Video)

Shpërndaje

Humanistri Halil Kastrati nëpërmjet faqes së tij në facebook ka njoftuar për një rast shumë të rëndë dhe prekëse, për të cilët shoqata nga Frajburg në Zvicër ka dhuruar një banesë të re për një familje burrë e grua, ku të dy janë me dializë, transmeton ALBAZONE MEDIA.

Për më tepër shikoni videon dhe postimin e Halil Kastratit:

Rast i rende dhe shume prekes😢

E gezofshi banesen e re

Elmi dhe Shkurte Hajdaraj ( Burr e Grua )

Elmiu nga fshati Abri e eperme e Drenasit ndersa Shkurta nga fshati Kraisht e Lipjanit