“Porsche” futet në trotuar dhe shtyp kalimtarët, vdesin 4 persona (FOTO/VIDEO)

Shpërndaje

Katër persona kanë humbur jetën mbrëmjen e djeshme në një aksident në Gjermani.

Një makinë sportive e tipit “Porsche” ka hyrë me shpejtësi nga rruga në trotuar duke goditur disa kalimtarë të rastit.

Një zëdhënës i zjarrfikësve tha për gazetën “Berliner Morgenpost”, se nga përplasje kanë gjetur vde*kjen katër persona, mes të cilëve edhe një foshnjë.

Drejtuesi i makinës së bashku me shoqëruesin kanë marrë lëndime të rënda, ndërsa morën ndihmë të shpejtë mjekësore në vendin e aksidentit.

KLIKO për VIDEO