Kasami: Nuk është koha për politikë, solidariteti mbi të gjitha

Shpërndaje

Kryetari i Lëvizjes BESA sonte ka qenë i ftuar nëpërmjet Skype në emisionin ‘Click Plus’ në TV21, ku u diskutua për gjendjen aktuale në vend lidhur me virusin Covid 19.

Kasami ka deklaruar se edhe Lëvizja BESA është angazhuar fuqishëm në parandelimin e këtij virusi në Maqedoninë e Veriut.

Gjithashtu, Kasami tha se në këtë kohë duhet që politikën ta lëmë në një anë, është koha e solidarizimit dhe kjo është mbi të gjitha.