VMRO dhe BDl pritet të krijojnë bashkë tensione ndëretnike, ja në cilën datë!

Shpërndaje

VMRO DPMNE dhe BDl janë të dëshpruara dhe këtyre ditëve pritet të krijojnê bashkërish tensione ndëretnike. Kështu parashikon analisti i njohur maqedonas Sasho Ordanovski në kolumnën e tij të fundit, transmeton Gazeta Lajm.

Sipas Ordanovskit është caktuar edhe data për tensione, kurse janë trajnuar edhe grupet e këtyre dy partive enkas për të shkaktuar incidente ndëretnike. Sipas Ordanovskit, kulmi i tensioneve pritet të jetë 26 marsi, dita kur në Shkup luhet ndeshja mes kombëtareve të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Shkrimi i plotë: https://civilmedia.mk/isto-stsenario-stoti-pat/