E thotë Glauk Konjufca: Avdullah Hoti u shkarkua pasi e quajti Albin Kurtin bolshevik

Shpërndaje

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diaspores në detyrë, Glauk Konjufca ka thënë se Avdullah Hotin e kanë shkarkuar nga detyra pasiqë kryeministrin Kurti e ka quajtur Bolshevik.

Sipas tij, ai ka qenë duke e shikuar oren se kur do të shkarkohet, dhe se kjo ka qenë normale.

“Hotin e shkarkuam sepse e quajti Kurtin Bolshevik. Ai ka qenë duke e shikuar oren se kur do të shkarkohet”, ka theksuar ai.