Grubi: Vota e BDl-së sërish përcaktuese për formimin e Qeverisë

Shpërndaje

Në emision Click plus, i ftuar Artan Grubi theksoi se Vota e Bashkimit Demokratik për Integrim sipas anketave të deri me tanishme, shifet se sërish do jetë përcaktuese për formimin e Qeverisë. Dy partitë maqedonase do dalin shume afër njëra me tjetrën me një ose 2 deputet dallim, dhe nuk do të mund të formojnë Qeveri pa numrat në kuvend të BDl-së.