Behgjet Pacolli prezanton ndërtimin e spitalit Pediatrik në Prishtinë

Shpërndaje

Kreu i Aleancës Kosova e Re, (AKR), Behgjet Pacolli ka shpalosur planin e kompanisë ‘Mabetex Medical’, për ndërtimin e spitalit të ri Pediatrik në kuadër të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), në Prishtinë.

Këtë e ka bërë të ditur në një postim në rrjetin social ‘Facebook’.

Sipas tij kompania është angazhuar me të madhe që ky projekt të jetë ndër projektet më të kompletuara e me funksionale të llojit të vetë në Kosovë.

Ai ka thënë se personalisht është përfshirë në këtë projekt dhe ndjehet krenar që Prishtina tani ka spitalin me standarde të larta, siç është ky projekt.

Më poshtë keni postimin e plotë: