Labi realizon inciativën e madhe, i blenë aparaturat e oksigjenit, për të infektuarit me Covid-19!

Shpërndaje

Këngëtari dhe humanisti i madh, Labinot Tahiri, ka realizuar iniciativën në ndihmë të popullit.

Labi ka bërë të ditur se fondacioni i tij “Labinot Tahiri” ka vendosur t’u dalë në ndihmë spitaleve rajonale, të cilat po përballen me mungesë të oksigjenit për pacientët që po trajtohen me COVID.

Këngëtari dhe humanisti i madh, përmes një postimi në Facebook, ka konfirmuar, se tashmë janë blerë aparaturat e oksigjenit, për tu dal në ndihmë të infektuarve me Covid-19.

Postimi i plotë:

Faleminderit Zotitdhe njerëzve që besojnë se të paktên ne mund të bejmē diqka ne ditet e veshtira!!! Sot arritën aparaturat të cilat prodhojnë OKSIGJEN, kurse nga neser do i shoh komunat të cilat nuk kanë një të tillë! Besoj se në Gjakovë do të shkoj fillimisht përshkak gjendjes se rende atje!! Me dashuri ndaj Zotit dhe njêrzve të vendit tim! Zoti i ruajt familjet e secilit qytetarë. Labinot Tahiri Ferizaj Kosovë e Shqipërisë!