Pamjet e para nga Kroacia pas tërmetit 6.4 shkallësh

Shpërndaje

Nga pamjet e para që vijnë nga Kroacia shihen dëme të mëdha të objekteve.

Qyteti më i goditur nga tërmeti prej 6.4 shkallë të Rihterit është Petrinja.

Nga lëkundjet e tërmetit në këtë qytet janë shkaktuar dëme të mëdha dhe shembje objektesh e shtëpish.

Sipas uebfaqes që monitoron lëkundjet tektonike në kohë reale, tërmeti që ka goditur Kroacinë rreth orës 11:19 minuta ka qenë me fuqi 6.4 shkallë të Rihterit.

https://www.emsc.eu/Earthquake/earthquake.php?id=933701