Moti gjatë ditëve të ardhshme në Maqedoni

Shpërndaje

Moti nesër pritet të jetë me vranësira, ndërsa pasdite nga perëndimo pritet të ketë reshje të shiut, ndërsa në pjesët malore reshje të borës. Gjatë natës reshjet do të jenë më intesive, posaçërisht në pjesën perëndimore të vendit.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin nga dy deri tetë gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë nga shtatë deri 14 gradë celsius.

Gjatë ditës së hën moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Në fund të ditës pritet të ketë reshje të shiut, ndërsa në mal borë.

Gjatë ditë së martë dhe të mërkurë moti do të jetë i acartë me erë të përfocuar në drejtim veri-perëndimor dhe me reshje të kohëpaskohshme të borës.