Moti gjatë javës së ardhshme në Maqedoni me plot surpriza

Shpërndaje

Moti gjatë ditës së nesërme do të jetë me diell dhe i ftohtë, ndërsa në pjesën perëndimore të vendit, paradite, do të moti do të jetë i vranët.

Do të fryjë erë në drejtim verior, ndërsa temperatura minimale do të jetë në intervalin nga -15 deri -6 gradë celsius, ndërsa temperatura maskimale nga -6 deri katër gradë celsius.

Gjatë ditës së martë moti do të jetë me erë dhe me acar, ndërsa era do të fryjë në drejtim perëndimor.

Nga dita e mërkurë era do të ndryshojë drejtimin në drejtim jugor dhe temperaturat do të jenë në rritje. Vranësirat do të rritet, ndërsa nga dita e enjte deri në fund të ditës, në pjesët perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut, ndërsa në pjesët malore reshje të borës.