Surpriza në listën e LDK, mungon Isa Mustafa, Behgjet Pacolli vendoset i pesti

Shpërndaje

LDK ka publikuar listën për zgjedhjet në Kosovë dhe në 110 emrat e renditur, asnjë prej tyre nuk është Isa Mustafa.

Kandidati për kryeministër, Avdullah Hoti do kryesojë listën, kurse Behgjet Pacolli i cili është në një listë të përbashkët me të është vendosur i pesti.

Nga ana tjetër pas Hotit janë Shala, Hykmete Bajrami e Agim Veliu. Në 10-shen e dytë janë emra mjaft të njohur gjithashtu të LDK si Lumir Abdixhiku, Besian Mustafa dhe Armend Zemaj apo Vlora Dumoshi.

Lista e kandidatëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës: