Vdes Gani Buja, babai i komandantëve të UÇK-së

Shpërndaje

Ka ndërruar jetë Gani Buja (1933-2021) babai i komandantëve të UÇK-së, luftëtarëve dhe të burgosurëve politik Ramë, Agush e Shukri Buja si dhe veteranëve Abdyl, Avni , Ruzhdi e Lutfi Buja!

I ndjeri ishte veprimtar dhe idealist i çështjes kombëtare!

Va*rrimi bëhet më datë 18.01.2021 në ora 12:00 në va*rrezat e fshatit Bujan Familja e madhe Buja është një ndër familjet që i dha shumë lirisë dhe pavarësisë së Kosovës.

Gani Buja la pas bashkëshorten, 7 djemë, 3 vajza dhe shumë nipa, mbesa stërnipa e stërmbesa!