“Me kë do t’i qaj hallet e dertet”, fjalët prekëse të Sabri Fejzullahut për Cimën

Shpërndaje

Dje aktori i humorit shqiptar Rasim Thaçi-Cima është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare pas infektimit me COVID-19,

Reagimet ishin të shumta nga estrada shqiptare, të cilët u shprehën të pikëlluar për lajmin e marrë.

Sabri Fejzullahu së fundmi ka reaguar në rrjete sociale për humbjen e mikut të tij duke u shprehur i zemërthyer për humbjen e Cimës.

Ai u shpreh se Cima do t`i mungojë jo vetëm si mik por edhe si njeri me të cilin kishte ‘ndarë hallet e dertet’, derisa iu shprehu ngushëllime edhe familjes së artistit si dhe të gjithë shqiptarëve anembanë.

Ai postoi edhe një fotogra me humoristin të shkëputur nga njëra ndër skeçet e tyre që kishin marrë pjesë së bashku.

“Shpejt ike, merre me mend të shkruaj unë për shkuarjen tënde në atë botë. Sa pikëllim e sa dhimbje. Kush do t`i dhurojë jetë, buzëqeshje, dashuri ashti si na dhe ti neve shqiptarëve. Lamtumirë zemra ime”, shkroi Sabriu për mikun e ngushtë.