Kryeparlamentari, Xhaferi: Urime Presidente e Republikës së Kosovës!

Shpërndaje

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi sot ka uruar Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, politikane, grua dhe mbi të gjitha njeri me vlera, virtyte dhe qëndrim sypatrembur, njofton ALBAZONE MEDIA.

Postimi i plotë:

Urime Vjosa R. Osmani

Urime Presidente e Republikës së Kosovës! Politikane, grua dhe mbi të gjitha njeri me vlera, virtyte dhe qëndrim sypatrembur.

Uroj që shpresat, besimi dhe mbështetja e fuqishme të jenë shtytësi më i madh në realizimin e vizionit dhe largpamësisë tënde për një shtet të zhvilluar, demokratik dhe mik i Republikës së Maqedonisë së Veriut.