zv.Ministri Sulejmani: Ju garantoj se përqindja e kulturës shqiptare do rritet me anë të ankesave

Shpërndaje

I ftuar në emisionin Arti Finances në Klan Maqedoni është zv.Ministri Kulturës, Sedat Sulejmani.

I pyetur rreth ndarjes së buxhetit për kulturën shqiptare Sulejmani u zotua se përqindja e kulturës shqiptare do rritet me anë të ankesave.

“Unë ju garantoj këtu publikisht se % e buxhetit për kulturën shqiptare do rritet dhe nuk do jetë ajo e cila është tani”, ka deklaruar Sulejmani.