Talebanët gjejnë “thesar” në shtëpinë e ish-zv.presidentit të Afganistanit (Video)

Shpërndaje

Talebanët, të cilët tashmë kanë marrë pushtetin në Afganistan kanë gjetur një thesar të vërtetë, në vilën në pronësi të ish-zëvendës-presidentit të vendit, Amrullah Saleh.

Mediat e huaja, bëjnë me dije se në vilë janë gjetur rreth 6 milionë dollarë.

Amrullah Saleh ka qene zv. president i Afganistanit prej shkurtit 2020, Ministër i Brendshëm dhe Shef i Sigurisë Kombëtar.

Ndërkohë mediat kanë publikuar dhe pamjet nga vila e ish-zyrtarit.