Clinton flet për largimet nga Kosova, ka një mesazh për ta

Shpërndaje

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka mbajtur fjalimin e tij para të pranishmëve në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, përcjell Gazeta Blic.Ai para të pranishmëve ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e kanë ndihmuar Kosovën, pavarësisht se kush ka qenë në pushtet në Shtëpinë e Bardhë.Clinton shtoi se secili i ri i Kosovës duhet të qëndrojë dhe të punojë në këtë vend, duke kërkuar nga politikanët që edhe ata ta bëjnë vendin një vend të barabart për të gjithë.