Kështu u mbuluan me breshër dy qytetet e Kosovës gjatë ditë së sotme

Shpërndaje

Në qytetin e Shtimes dhe Istogut këtë të diele ka rënë shi dhe breshër i madh.Këtë e kanë bërë të ditur, qytetarët të cilët kanë dërguar fotografi.Sipas qytetarëve, breshëri ka dëmtuar edhe kulturat bujqësore.

Madhësia e breshrit arriti deri në 5.5 cm e kjo gjë është dëshmuar edhe përmes realizimit të një fotografie. Ndërkaq, meteorologët kanë parashikuar se në ditët në vijim, do të ketë sërish reshje shiu.