Kurti ankohet për kallëzimin penal ndaj Thaçit e Veselit: Prokurorë me flladitëse

Shpërndaje

Kryetari i VV-së është ankuar tek prokurorët e shtetit të Kosovës. Ankesa e tij ka të bëjë në lidhje me kallëzimin penal që ai dhe shefi i Grupit Parlamentar të VV-së, Glauk Konjufca, kanë dërguar ndaj kryetarit të Kuvendit, Kadri Veselit si dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Përmes një postimi në Facebook, Kurti i ka cilësuar si “prokurorë me flladitëse”