Një Shkupjan është vr.arë në Haraçinë, ja emri dhe fotografia e tij (Foto)

Shpërndaje

Prokuroria publike ka ngritur padi kundër një 27 vjeçari nga Shkupi për shkak të dyshimit te basuar qe ka kryer v.rasje. Ai dyshohet se ka vr.are shkupjanin Pineta Sekondo me 28 dhjetor ne Haraçine. Ata kane udhetuar atje me veture Opel Askona, ku ka nxjerre pu.shken dhe e ka qe.lluar ne k.oke, transmeton Gazeta Lajm.

Me pas trupin e pajete e ka derguar ne fshatin Luboten, ku e ka hedhur në një grope dhe e ka mbuluar me nje qebe. I dyshuari per v.rasjen eshte ne arr ati. Lidhur me kete rast eshte arr.estuar edhe nje vajze 22 vjecare.