Tifozët e Ukrainës brohorasin “k*rvat e Rusisë” gjatë himnit të Serbisë

Shpërndaje

Në këto momente është duke u zhvilluar ndeshja mes Ukrainës dhe Rusisë.

Në këtë ndeshje, për moment, Ukraina është duke udhëhequr me rezultat 2:0, transmeton Gazeta Express.

Kjo ndeshje po mbahet në raundin e tretë të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020, dhe ndeshja po zhvillohet në qytetin Lviv.

Ndërsa, gjatë intonimit të himinit serb, tifozët e Ukrainës, dëgjohen duke brohoritur: Ruska k*rva, ole ole ole” që në shqip i bie “K*rvat e Rusisë”.

Ndërsa gjatë kësaj brohoritje, janë parë edhe flamuj të Kroacisë.

Videon mund ta ndiqni KËTU