Ak.sident i tmerrshëm në kufi/ BMW-ja me shpejtësi rrufe merr përpara makinën ku ndodhej familja (Foto/Video)

Shpërndaje

Një tmerr i vërtetë mund të cilësohet një ak.sident i ndodhur në pikën e kalimit kufitar të Shën Helenas, në aksin nacional që të çon drejt Zagrebit, kryeqyteti i Kroacisë.

Ndërkohë që automjetet prisnin për të kaluar në pikën kufitare, një BMW vjen me shpejtësi rrufe dhe pë.rplaset pranë traut, duke shkaktuar katër të pl.agosur. Raportohet se tre prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në makinën e pë.rplasur ndodhej një çift me fëmijën e tyre. Zjarrfikësve iu deshën 45 minuta për të nxjerrë familjen e re nga makina e shkatërruar.

Makina e parë fluturoi përtej k.abinës së pagesave, por për fat, sportelisti nuk mori asnjë lëndim. In.cidenti ndodhi rreth orës 12.40 të ditës së djeshme.

VIDEO