Anulohet takimi i liderëve për nesër

Shpërndaje

Pas mbledhjes së Këshillit të Evropës, burimet nga LSDM-ja thonë se takimi i planifikuar i liderëve është anuluar për shkak të refuzimit të liderit të VMRO-DPMNE për të marrë pjesë, raporton DW, transmeton albazone.mk.

Takimi i liderëve ishte planifukar për tu diskutuar nesër ishin, Ligji për Prokurorinë, Regjistrimin, Kodin Zgjedhor dhe çështjet e tjera aktuale, thonë burimet brenda LSDM.

Kjo u konfirmua edhe nga kreu i partisë, Zaev, në takimin e partisë së mbrëmshme.

Shpjegimi ishte se pa praninë e liderit të VMRO-DPMNE-së Kristian Mickoski, nuk ka asnjë arsye për të mbajtur një takim ku për të marrë pjesë e konfirmuan edhe lideri i BDI-së Ali Ahmeti dhe Aleancës së Shqiptarëve Ziadin Sela./albazone.mk/