Ja momenti i finales kur Akil Gjakova e fiton duelin me Ippon (Video)

Shpërndaje

Akil Gjakova arriti ta fitoj medaljen e artë në ‘Grand Prix Budapest 2019’.Gjakova arrit që në finale ta mposht rusin, Gjeorgii Elbakiev dhe kështu ta sigurojë medaljen e artë, shkruan GazetaBlic.Xhudisti jonë gjatë gjithë kohës ishte më i mirë se rusi, ku për një moment edhe e hedh me shpinë për toke e që gjyqtarët vendosën për ‘Ippon’.

Gjakova me këtë fitore, arkëton 6 medalje. Akili më herët e kishte fituar të artën në Paris dhe në Zagreb, të dyja në vitin 2018. Ndërsa, tri medalje të argjendta i kishte fituar në Hagë, Abu Dhabi dhe Tunis, po ashtu të gjitha në vitin 2018.Ndërkaq më poshtë mund ta shikoni momentin kur, Akil e fiton me ‘Ippon’ duelin ndaj rusit:

VIDEO