Ndalesa për vizitat, Haradinaj takon Pacollin (VIDEO)

Shpërndaje

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe shefi i diplomacisë Behxhet Pacolli pritet të takohen sërish veçse kësaj here për të sqaruar një cështje të nxehtë politike.

Pacolli dhe disa pjestarë të Kabinetit të tij, të enjtën e 4 Korrikut lajmëruan se Ministria e Punëve të Jashtme, ka marrë vendim për ndalesë gjenerale të hyrjes së zyrtarëve të Serbisë në Kosovë.

Por, në të njëjtin aktivitet ndërkombëtar, Haradinaj e përgënjeshtroi derisa iu përgjigjë një gazetari nga Beogradi.

Kjo situatë ka bërë që edhe Komisioni Parlamentar për Punë të Jashtme ta fus në agjendë raportimin e ministrit Pacolli./klankosova