Zaev: Ma jepni numrin e El Chekës, pse s’publikon “bomba” për mua

Shpërndaje

Kryeministri Zoran Zaev kërkoi numrin e telefonit të El Chekës me qëllim që ta pyet përse publikon “bomba” vetëm për partnerin e tij të koalicionit.

Nëse keni ndonjë telefon, më jepni të z. Cheka. Si quhej? Ti paraqitem dhe ta pyes, pse bre mik ti vetëm për z. Ahmeti publikon dhe nuk publikon për mua?

Kështu iu përgjigj kryeministri Zoran Zaev, pyetjes së gazetarëve, se si e komenton deklaratën e kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, që El Cheka nuk publikon materiale për LSDM-në dhe VMRO-DPMNE-në. Zaev tha se përgjimet që i publikon El Cheka janë anti-ligjore dhe ai duhet patjetër të përgjigjet penalisht./alsat/