​Tërmet në bregdetin grek

Shpërndaje

Një tërmet me intensitet 4,9 ballë Rihter u regjistrua në zonën e detit mes ishujve të Rodit dhe Karpathos në Greqi.

Sipas agjencisë zyrtare greke të lajmeve ANA, epiqendra e tërmetit gjendet 46 kilometra në verilindje të Karpathos dhe rreth 100 kilometra në jugperëndim të Rodit.

Qendra sizmologjike euromesdhetare njoftoi se tronditja u verifikua në një thellësi prej 30 kilometrash.