Ali Ahmeti përkujton Komandant “Rokin” në 18 vjetorin e rënies (Foto)

Shpërndaje

“18 vjet nga rënia heroike e dëshmorit të kombit Rahim Beqiri- Komandant “ROKI”.

Kujtimi për të dhe për dëshmorët e tjerë është përjetësuar në të arriturat kombëtare që u realizuan fal sakrificës dhe martirizimit të më të mirëve të kombit dhe për ato duhet të përkujdesemi çdo ditë të lume.

Lavdi veprës së tij dhe të gjithë dëshmorëve të kombit”, shkruan në profilin e tij në Facebook, kreu i BDI-së, Ali Ahmeti.