“Askush s’do guxojë më me qytetarin dhe shtetin”, Rama ua bën të qartë të gjithëve çfarë do ndodhë me ligjin e ri (Video)

Shpërndaje

Kryeministri Rama përmes një postimi në Facebook u ka bërë një thirrje të fortë të gjithë atyre që zaptojnë plazhet publike. Në videon e postuar nga aksioni policor për lirimin e vijës bregdetare, ai shkruan se me ligjin e ri, askush nuk do guxojë të sfidojë më qytetarin dhe shtetin.