Missi i Serbisë poston lajmin e portalit ALBAZONE në “Insta Story” (Foto)

Shpërndaje

Portali ALBAZONE mbrëmë në orët e vona ka publikuar një artikull për missin e Serbisë Irina Jovanka me titull: “‘Çmendi’ serbët duke bërë shpiponjën mes Kosovës, Irina Jovanka pozon me kostum tradicional shqiptar (Video)”

Teksti i plotë i lajmit:

Missi që çmendi serbët duke bërë shqiponjën me duar në mes të Kosovës dhe duke kënduar “Xhamadanin”, ka sjellë bombën e radhës për serbët.

Irina Jovanaka, miss-i serbë që doli kundër të gjitha pritshmërive të popullit të saj, duke bërë shqiponjën në mes të Kosovës dhe duke kënmduar “Xhamadanin”, ka pozuar me veshje popullore shqiptare.

Me veshjet tradicionale, shami të kuqe në kokë dhe xhubletë, miss-i serb ka pozuar mjaft e lumtur në setin e radhës, që me siguri do të jetë një ‘goditje e madhe’ për popullin e saj.

Ja edhe lajmi i portalit ALBAZONE: ‘Çmendi’ serbët duke bërë shpiponjën mes Kosovës, Irina Jovanka pozon me kostum tradicional shqiptar (Video)

Stafi i portalit ALBAZONE e falemenderon nga zemra bukuroshen, missin Irina Jovanka për bashkëpunimin e shkëlqyeshëm dhe përkrahjen reciproke që kemi.

Më poshtë ju sjellim edhe foton e postuar nga missi i Sebise në Insta Story: