Putini ia paguan akulloren Erdoganit (Video)

Shpërndaje

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka qerasur me një akullore Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, pasi të dy udhëheqësit morën pjesë në shfaqjen ajrore Maks.

Mbi 800 biznese nga vendet të ndryshme po marrin pjesë në ngjarjen MAKS-2019. Shteti i Rusisë shpreson se do të rrisë shitjet e avionëve që i prodhon vetë.

Presidenti Vladimir Putin tregoi avionin e ri luftarak të Rusisë Su-57. Të martën, Turqia pranoi pjesën e dytë të dërgesës së pajisjeve të sistemit mbrojtjes raketor të Rusisë.

Në video shihet se si Erdogan i thotë a do paguash ti për mua, Putin i pergjigjet “po” dhe nxjerre parat dhe i paguan akulloret.

Per me teper shikoni videon Kliko KËTU