Rama: Nga një shteg me gropa, Maliqi do ketë së shpejti një rrugë hyrëse me standarde (Foto)

Shpërndaje

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një tjetër lajm të mirë, sa i takon projekteve për rrugët në vend. Rama shkruan në rrjetet sociale se së shpejti përfundon rruga hyrëse e Bashkisë së Maliqit.

Kreu i qeverisë publikon fotot, që tregojnë gjendjen e mëparshme të rrugës, e cila sipas tij, ishte një shteg gropash e pluhurash në verë dhe ujërash e lluce në dimër, ndërsa tregon edhe pamjet e rrugës së ndërtuar.

“SE SHPEJTI… përfundon rruga hyrëse e Bashkisë së Maliqit, një shteg gropat e pluhurash në verë dhe ujrash e lluce në dimër, ku tani po merr formë një tjetër pjesë e qytetit të rilindur😊 #ShqipëriaqëDuam”, shkruan Rama.