Rikthehet vala e të nxehtit afrikan në Kosovë, këto janë temperaturat

Shpërndaje

Kjo javë në Kosovë sipas parashikimeve të Prishtina Weather njofton se vala e të nxehtit nga Afrika Veriore pritet të kaplon Kosovën

Java në vijim sjellë valën e të nxehtit afrikan, kryesisht me diell dhe nxehtë. Gjatë ditë së hënë moti do të jetë kryesisht me diell, temperatura maksimale pritet të jetë 26 gradë Celsius, kurse ajo minimale pritet të jetë 13 gradë Celsius.

Do të fryj erë mesatare nga krahu verior 2-3m/s, e nga e mërkura nga jugu-jugperëndimi 1-4m/s.

Shtypja atmosferike do të do të shënojë ngritje të lehtë mbi vlera normale