Albin Kurti godet Agim Veliun: Nuk do të ketë ministër në qeverinë time, që i shërben ish- regjimit

Shpërndaje

Kryeministri i vendit, Albin Kurti tha se në marrëveshjen e nënshkruar me LDK-në janë pajtuar që të mbajnë qëndrim të ndryshëm për çështje të njëjtë.

“Ne nuk mund të kemi ministra në qeverinë e re, që konsulltohen me ish regjimin”, ka theksuar ai, përcjell ALBAZONE MEDIA.

Kurti e ka akuzuar Veliun që ka qenë në shërbin të pushtetit të kaluar.

Gjithashtu Kurti ka treguar se ditën e djeshme kur Isa Mustafa kërkoi gjendje të jashtëzakonshme, nuk ishte konsulltuar fare me të.

Kurti ka treguar se dje ka pasur takim me ambasadorin amerikan dhe se sipas tij, nuk kanë folur fare par tarifën 100%.