Tërmet i fuqishëm e godet Greqinë

Shpërndaje

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë, në një moment kur e gjithë vëmendja është tek koronavirus.Tërmeti ishte me magnitudë 4.0 të shkallës rihter.

Epiqendra ishte në jug të Greqisë, 2 km në veri të Pyrgos dhe 5 km në perëndim të Varvasaina. Lëkundjet u ndjenë edhe në kryeqytet, në Athinë.

Thellësia e lëkundjeve ishte 17 km. Lëkundjet u klasifikuan si shkalla 4 e tërmetit.